Talerz zdrowego żywienia – „Śniadanie Mocniaków” w gr. VI

Grupa VI wykonała pracę plastyczną „Talerz zdrowego żywienia” realizując programu edukacyjno-naukowy  „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”, którego celem jest propagowanie wiedzy o kompletnym i zbilansowanym odżywianiu. Kolejnym zadaniem do wykonania było sporządzenie pełnowartościowego posiłku, z tego względu zaprosiliśmy na zajęcia Panią Intendentkę Alicję Świerguła, która jest specjalistką w tej dziedzinie. Pani Alicja uświadomiła dzieciom, jak powinna wyglądać ich codzienna dieta, zaprezentowała także różnokolorowe warzywa, zaznaczając jakie korzyści wynikają z ich jedzenia. Następnie przedszkolaki odpowiadały na pytania zadawane przez Panią Intendentkę, a także dzieliły produkty żywnościowe na zdrowe i niezdrowe. Wszystkie zadania wykonały bezbłędnie. Po dawce teoretycznej wiedzy, przyszedł czas na praktyczne działanie. Każdy przedszkolak przygotował dla siebie śniadanie, pamiętając o tym, jak powinno wyglądać. Dzieci miały możliwość skosztowania wielu pysznych, a także zdrowych produktów m. in.  zdrowej nutelli z awokado, czy z daktyli, pasty z rzodkiewką i burakiem, pasty jajecznej, pasty serowej, nie zabrakło także kolorowych warzyw – papryka, pomidor, ogórek, rzodkiewka. Na drugie śniadanie na dzieci czekały owoce: ananas, pomelo, kaki, mandarynka, banan, mango.
Było pysznie a przede wszystkim ZDROWO.