PRZEJAŻDŻKA CIUCHCIĄ !!!

Stoi na stacji lokomotywa, wielka, ogromna i pot z niej spływa…….”- z tymi słowami dzieci z naszego Przedszkola, ruszyły 29 kwietnia na wycieczkę ciuchcią. Uradowane przedszkolaki ze wszystkich ośmiu oddziałów, począwszy od maluszków aż po starszaków już od samego rana czekały z niecierpliwością na tą atrakcję. Chwila oczekiwania, nagle gwizd i ruszyliśmy w drogę po przygodę i wielką zabawę. Kolejka poruszała się najpierw – Powoli, jak żółw ociężale – ale jakże nam było miło oglądać piękne uroki naszej miejscowości. Każdy mógł pochwalić się gdzie mieszka. Podróż była doskonałą okazją do odpoczynku i podziwiania przyrody, ponieważ trasa wiodła również przez zielone pola. Przedszkolaki oglądały za oknami piękne obrazy jak z filmu przyrodniczego: dzikie zwierzęta zamieszkujące okolicę – sarny, zające, ptaki. Zamierzone cele osiągnięto: przedszkolaki nauczyły się jak należy zachowywać się podczas jazdy ciuchcią, nawiązywały bliższe kontakty z dziećmi z innych oddziałów i przekonały się, że wspólna zabawa daje wiele radości.