DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, rycerzem, smerfem czy wróżką. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń. Jednak główną atrakcją tego dnia była wizyta niespodziewanych gości. Każdą grupę odwiedziły takie znakomite postacie jak: Kot Garfield, Królik Bugs oraz Kaczor Donald. Przedszkolaki były zachwycone wizytą oraz słodką niespodzianką od bajkowych gości. Ten dzień ma wszystkim przypominać jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać. W naszym przedszkolu, codziennie wracamy tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.