Zielony kącik przyrody w grupie IV

Wszyscy bardzo tęsknimy za wiosną i jej zielenią, dlatego postanowiliśmy założyć w sali grupy IV „zielony kącik przyrody”. Przedszkolaki samodzielnie ozdobiły swoje doniczki, a po omówieniu etapów siania, przedszkolaki z zapałem przystąpiły do sadzenia fasoli, cebuli, sałaty, rzodkiewki. Każdy zasiał również w swojej doniczce nasiona słonecznika. „Zielony kącik” jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu. Jest miejscem prowadzenia wielu doświadczeń i eksperymentów, dzięki którym dzieci zdobywają i wzbogacają swoją wiedzę. Dzięki kącikowi przyrody dzieci poznają pory roku, walory estetyczne przyrody, a także kształtowana jest w nich opiekuńcza postawa wobec roślin i środowiska.