Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni i Fadolandii w Wadowicach

W dniu 31 października grupy II i V w ramach projektu unijnego „Kolorowe Przedszkole – z nami równy start” wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Atrakcji było co niemiara! Najpierw, niczym prawdziwi górnicy, mieliśmy okazję przejechać się kolejką o wdzięcznym imieniu „Kuba”. Później, za sprawą magicznej interwencji Górnika – Zakonnika przenieśliśmy się w czasy średniowieczne.

Tam mieliśmy okazję zobaczyć, jak dawniej wydobywało się sól, zapoznać się z narzędziami pracy górników i poznać jej właściwości oraz walory. Na zakończenie mogliśmy przez chwilę pobawić się w podziemnej sali gimnastycznej z kompleksem boisk sportowych.
Po zwiedzeniu kopalni pojechaliśmy do Krainy Zabaw Dziecięcych „Fadolandia” w Wadowicach. Tam pod okiem miłych pań animatorek uczestniczyliśmy w licznych grach i zabawach. Mogliśmy też do woli wybawić się w basenie z kulkami i na torach przeszkód.