PRZYGOTOWANIA DO WIOSNY W GRUPIE II

W grupie II przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały roślinki – żonkile, hiacynty i cebule, z których wyrastał szczypiorek. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Witając wiosnę, 21 marca zorganizowano w przedszkolu „Zielony Dzień”. Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki z paniami wybrały się na spacer, by wspólnie powitać Panią Wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami i piosenkami.