„Sześciolatek w przedszkolu objęty subwencją oświatową – ustawa podpisana przez Prezydenta RP”

Jak donosi MEN „Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw.

Zgodnie z nią, już od przyszłego roku sześciolatki uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.

Większe wsparcie dla sześciolatków związane jest ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla tych dzieci oraz koniecznością obejmowania wychowaniem przedszkolnym czterech roczników uczniów zamiast – jak dotychczas – trzech.

Zgodnie z uchwaloną nowelizacją zniesiona zostanie również możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego”.

Oznacza to, iż od 1 stycznia 2017 r. rodzice dzieci sześcioletnich w przedszkolu ponoszą tylko koszty żywienia.