JUBILEUSZ 70-LECIA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

W dniu 30 maja 2015 w  Parku Rekreacyjnym w Polance Wielkiej odbyły się długo oczekiwane uroczystości związane z 70-leciem edukacji przedszkolnej w Polance Wielkiej oraz 5-leciem nowego przedszkola.

W tym dniu dzieci zaraz po śniadaniu przybrały się w odświętne stroje (grupa I – baletnice, grupa II – stroje krakowskie, grupa III – kolorowe spódniczki, grupa IV – stroje pirackie, grupa V – stroje dworskie, grupa VI – stroje śląskie).

Odświętnie został przybrany także budynek przedszkola.

1

Dzieci ustawiły się w kolorowym korowodzie grupami, przed budynkiem przedszkola wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz pracownikami przedszkola.

2

Cały korowód do Parku Rekreacyjnego poprowadziła  Dyrektor Barbara Tolarczyk

3

Na uroczystość zaproszenie przyjęli: Starosta Oświęcimski – pan Zbigniew Starzec, radni powiatu oświęcimskiego : Pani Ewa Płonka i Pan Mariusz Jarosz; były Wójt Gminy Polanka Wielka Pan Józef Kała, Wójt Gminy Polanka Wielka  Pan Grzegorz Gałgan ze swoim zastępcą wraz z radnymi naszej gminy oraz Wójt Gminy Osiek Pan Jerzy Mieszczak, Ksiądz Proboszcz Adam Wyporek.  Miło nam było gościć Dyrektorów i Prezesów instytucji oświatowych, kulturalnych, zdrowotnych, sportowych, związków zawodowych, straży pożarnej, stowarzyszeń działających na terenie Polanki Wielkiej.

Z wielkim wzruszeniem Dyrektor Barbara Tolarczyk przywitała byłych dyrektorów przedszkoli, emerytowanych nauczycieli i pracowników, właścicieli domów, w których mieściły się przedszkola, dyrektorów zaprzyjaźnionych przedszkoli, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkich zebranych w pięknym polańskim parku.

4

Po przywitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor głos zabrali:

– Starosta Oświęcimia – Zbigniew Starzec

– były Wójt Gminy Polanka Wielka Józef Kała

– Wójt Gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan, który wręczył zasłużonym pracownikom podziękowania za długoletnią pracę oraz pamiątkowe statuetki.

Następnie wystąpiły dzieci z programem artystycznym, rozpoczynając od zaśpiewania hymnu przedszkola.

6

Przedstawienie historii przedszkoli oraz taniec krakowiak – grupa II z wychowawczynią Panią Iwoną Figura.

7

Program „Polska – moja Ojczyzna”  i taniec Polonez – grupa V wraz z Panią Anetą Odrobina.

8

9

Program „Przedszkole – mój drugi dom”  oraz taniec Trojak – grupa VI oraz pani Aneta Milowska.

10

Program „Kolorowe przedszkole”  oraz zabawy kołowe z dawnych lat – dzieci z grupy I wraz z Panią Moniką Mąkina.

11

Moja rodzina oraz tańce ludowe z dawnych lat – przedstawiła grupa III wraz z Panią Anną Hamerską i Natalią Drabczyk.

12

Bezpieczne wakacje oraz taniec piracki – grupa IV z Panią Anną Kuśmirek- Cygan

Po programach artystycznych dzieci udały się na zasłużony posiłek a później wraz z Teatrzykiem Pinokio z  Krakowa bawiły się oglądając spektakl teatralny „Igraszki ze smokiem”, tańczyły z wodzirejem  oraz brały udział w konkursach.

Z okazji jubileuszu zostały opracowane i wydane „Powiedzonka dzieci” zbierane w przedszkolu od 2003r oraz historia przedszkoli pt.” Lata przedszkolne w Polance Wielkiej dawniej i dziś” . W przedszkolu została zorganizowana wystawa zdjęć ze wszystkich dziesięcioleci istnienia przedszkoli oraz wystawione kroniki. Można je oglądać do 15 czerwca 2015r .

13

14

15

Dziękuję Władzom Samorządowym, Ochotniczej Straży Pożarnej,  wszystkim nauczycielom, pracownikom, rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości jubileuszowej.

Barbara Tolarczyk

w Polance Wielkiej