MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI W GRUPIE ŻÓŁTEJ

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest 1 października. To wspaniała okazja, by przybliżyć dzieciom, różnego rodzaju muzykę oraz zapoznać z instrumentami muzycznymi. Tego dnia, przedszkolaki z grupy VI wybrały się na „wirtualną wycieczkę” do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu. Podczas oglądania prezentacji dowiedziały się jak wyglądają różne instrumenty muzyczne, jakie wydają dźwięki. Poznały między innymi: fortepian, gitarę, klarnet, skrzypce, altówkę, flet, akordeon, perkusję i wiele, wiele innych. Dzieci chętnie brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, rozpoznawały znane utwory z repertuaru dziecięcego, śpiewały, grały na instrumentach oraz tańczyły.