DOMKI DLA OWADÓW

Zimą niektóre zwierzęta śpią, inne dzięki zgromadzonym zapasom mogą przetrwać tę porę roku. Część ptaków odleciała już do ciepłych krajów, ale niektóre zostały z nami. W związku z tym, że zima coraz bliżej i niektórym zwierzętom trudno jest znaleźć pożywienie, dzieci z grupy VI, zapoznały się z tematem ich dokarmiania. Postanowiły pomóc tym najmniejszym i zrobiły domki ze słomy i patyczków dla owadów i pająków. Po skończonej pracy, przedszkolaki zawiesiły domki w ogrodzie przedszkolnym. Dzięki takim przedsięwzięciom kształtujemy u dzieci postawy troski i opiekuńczości w stosunku do świata zwierząt. Dla nich to doskonała lekcja przyrody i wychowania społecznego, a dla zwierząt szansa na przeżycie w trudnych warunkach.