Wiarygodne Przedszkole

Ogólnopolski Program Wiarygodne Przedszkole

Miło nam poinformować, że w lipcu 2015 roku nasze przedszkole zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Programie Wiarygodne Przedszkole i, tym samym, dołączyło do Rankingu najlepszych przedszkoli w całej Polsce.

Przedszkole otrzymało wyróżnienie ze względu na osiągnięcie wysokich standardów dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych oraz za zapewnienie bezpieczeństwa dzieci na najwyższym poziomie. Podstawowym kryterium było uzyskanie przez przedszkole wysokich ocen we wszystkich wymaganiach wobec szkół i placówek w ramach ostatniej ewaluacji całościowej przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty.

Program Wiarygodne Przedszkole ma na celu wyróżnić najlepsze przedszkola w całej Polsce, które, dzięki właściwemu poziomowi dydaktyczno-opiekuńczemu, osiągają bardzo dobre wyniki w ewaluacji zewnętrznej całościowej. Udział w programie jest także potwierdzeniem tego, że Przedszkole posiada właściwą infrastrukturę, gwarantuje wysoki poziom wychowawczy, a także podjęło szereg działań dodatkowych, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim wychowankom.