WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. To jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Każda grupa przygotowała piosenkę i wierszyk, który miały zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Nasz gość zaczął swoją wizytę od najmłodszych, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych grupach. Nasze starsze grupy musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ musiały dłużej wyczekiwać Mikołaja. Jednak rozmowa z gościem, zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie. Jedna z grup, musiała wybrać się na poszukiwania prezentów, gdyż Mikołaj powiedział, że elfy postanowiły zrobić dzieciom małego psikusa i schowały paczki gdzieś w przedszkolu. Na szczęście prezenty zostały odnalezione i wszystkie dzieci były zadowolone. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.