WIZYTA POLICJANTA W NASZYM PRZEDSZKOLU

w dniu 03.11.2022r najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drodze, lecz nie obyło się również bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących jego codziennej pracy. Policjant przypomniał dzieciom o tym jak należy bezpiecznie zachować się na drodze, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Gość mówił również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy w Policji oraz demonstracja sprzętu i samochodu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom, na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie trzeba się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.