ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Przedszkolaki z grupy IV już od początku grudnia przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci poznały tradycję jaką jest wysyłanie kartek pocztowych z życzeniami dla swoich najbliższych i postanowiły ją podtrzymywać. Dzieci przygotowały kartki, a następnie poszliśmy na pocztę, aby je wysłać. Mamy nadzieję, że kartki sprawiły dużo uśmiechu na twarzach domowników. W kolejnych dniach grudnia ubraliśmy choinkę, a w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie. Dekorowanie pierniczków podobało się dzieciom najbardziej. Przedszkolaki z zapałem ozdabiały lukrem, cukiereczkami i kolorową posypką pachnące ciasteczka. Oczywiście część smakołyków została od razu skonsumowana, ale trochę zostało na wigilijkę. Świąteczny czas to także tradycja obdarowywania się prezentami. Dzieci także o tym nie zapomniały i wykonały dla swoich rodziców gwiazdkowe upominki.