!!! POMOC DLA UKRAINY !!!

Witam.

Szanowni Państwo poniżej informacja o zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla ludzi, w których kraju obecnie trwa wojna.

Wiem, że jak zawsze możemy liczyć na Państwa ofiarność. Dla nas to niewiele. Oni dostaną najpotrzebniejsze rzeczy i może świadomość, że pamiętamy o nich.

Z wyrazami szacunku Tomasz Borowiecki,

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Polance Wielkiej.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomóżmy naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy zostali zaatakowani przez Rosję. Stracili swoje domy, pracę, rodzinę i poczucie bezpieczeństwa. Razem z Fundacją Gotowi do Działania (do podlinkowania na fb) z Kęt prowadzimy zbiórkę, która trafi na Ukrainę lub na strefę przygraniczną do napływających uchodźców.

Potrzebne rzeczy:

• koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe,

• środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów,

• bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych,

• ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry,

• zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki,

• zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne,

• żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne,

• środki dezynfekujące medyczne w pojemnikach min 1l, środki opatrunkowe (bandaże, gazy, gaziki, opaski uciskowe na krwawienie), mocne środki przeciwbólowe, opatrunki okluzyjne, strzykawki, rękawiczki jednorazowe, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe – wsparcie dla wojska.

Miejsca zbiórki:

Publiczna Biblioteka w Polance W. w godzinach:

poniedziałek-wtorek 8.00-19.00

środa 8.00-16.00

czwartek 8.00-17.00

piątek 8.00-16.00

Samorządowe Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa w Polance Wielkiej

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, WSPOMÓŻ TYCH, KTÓRZY ZOSTALI BEZ DOMU, KTÓRZY WALCZĄ O SWOJĄ OJCZYZNĘ!

BĄDŹMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ!