Pasowanie na Starszaka w grupie VII

„Rzecz to wielka niesłychanie,
gdy straszakiem się zostanie.
Wtedy wszystko trzeba wiedzieć,
pięknie bajkę opowiedzieć.
Narysować, tańczyć, śpiewać,
na nikogo się nie gniewać.
Znać zasady wychowania,
pięknie uczyć się czytania.”

 

Dzieci z grupy  „Fioletowej” od połowy września pod okiem swojej pani uczyły się wierszy i piosenek. W końcu nadszedł od dawna oczekiwany dzień – 9 październik czyli dzień „Pasowanie na Starszaka”. Wszystkie dzieci ubrane w odświętne stroje, zaprezentowały program artystyczny przed panią Dyrektor. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, pani Dyrektor dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz słodką niespodziankę. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.