Owocowy zawrót głowy

W dniu 3 października dzieci z grupy II przyszły do przedszkola wyposażone w deseczkę do krojenia, fartuszek i słoiczki. Na zajęciach najpierw rozmawialiśmy o owocach i robieniu z nich zapasów na zimę. Dzieci dowiedziały się jakie korzyści płyną z jedzenia owoców, w jaki sposób można je przechowywać, a także jakie przetwory można z nich robić.  Po krótkim wstępnie nadszedł czas na najciekawszą część zajęć, którym było przygotowanie kompotu i soku. Przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce, wkładały je do słoiczków, wsypywały cukier i wlewały wodę.  Pamiętały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Po zakręceniu słoiczków poprosiliśmy panie w kuchni o zagotowanie słoi, aby nasze kompoty przetrwały zimę i nie zepsuły się. Następnie przedszkolaki pomogły Pani Kasi przygotować pyszny sok owocowo- warzywny. Soczek był wyśmienity i wszystkim smakował.