„NASZA PLANETA ZIEMIA”- ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE W GRUPIE V „NIEBIESKIEJ”

Nasza planeta Ziemia”

W ostatnich tygodniach przedszkolaki z grupy V  wzbogacały swoją wiedzę na temat Ziemi oraz jej miejsca we wszechświecie. Dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć wiele okazów prawdziwych minerałów skalnych i kamieni półszlachetnych. Dzieci dzieliły się także swoją wiedzą na temat przyczyn powstawania trzęsień ziemi oraz wybuchów wulkanów. Oczywiście zajęcia nie mogły obyć się bez wykonania doświadczenia obrazującego jego wybuch.

Na zajęciach wróciliśmy też do źródła powstawania „skarbów”, a mianowicie do zamierzchłych czasów, kiedy żyły dinozaury. Przedszkolaki poznały zawód paleontologa oraz archeologa, wydobywały dinozaury z lodu oraz wykonały skamielinę dinozaura.

Zajęcia o kosmosie wzbudziły duży entuzjazm i zaangażowanie wśród dzieci. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat następstwa dnia i nocy, nazw planet oraz poznały postać Mikołaja Kopernika. Zajęcia te inspirowały przedszkolaki do poszukiwania wiedzy na temat planet, życia pozaziemskiego i podróży kosmicznych. Wspólnie zastanawialiśmy się czy istnieje życie na innych planetach i jak mogą wyglądać mieszkańcy tych planet oraz czy UFO naprawdę istnieje?