NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

Publiczna Biblioteka Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Dzięki dofinansowaniu biblioteka wzbogaca księgozbiór o nowe publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród szerokiego kręgu odbiorców. Ten ogólnopolski program ma pokazać czytanie jako pasjonujący sposób spędzania czasu, niezależnie od miejsca i okoliczności, czynność sprawiającą przyjemność, wciągającą każdego i łączącą ludzi. Wzmocnienie czytelnictwa wśród naszych najmłodszych jest więc inwestycją w ich kompetencje społeczne.

Zachęcamy również do zaglądania Pod adres www.nprcz.pl, gdzie Narodowe Centrum Kultury uruchomiło w Internecie specjalny serwis, gdzie wszyscy zainteresowani czytelnictwem mogą znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programu i bieżących działań z nim związanych oraz pobrać materiały informacyjne i edukacyjne. Rodzice i dziadkowie znajdą tam podpowiedzi, jakie lektury podsuwać dzieciom, a poszukiwacze nowinek poznają czytelnicze trendy i liczne ciekawostki literackie. Pojawiające się regularnie na stronie artykuły będą pokazywać korzyści wynikające z czytania oraz podkreślać, jak wyjątkową rozrywkę mogą zapewnić książki z całym swoim bogactwem tematycznym i gatunkowym.