MAMO, TATO – WOLĘ WODĘ!

Grupa I przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pt. „Mamo, tato, wolę wodę!”, której głównym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie. Przez cały poprzedni tydzień tematyka ta była realizowana codziennie, natomiast od teraz, aż do czerwca zajęcia o wodzie będą odbywać się raz w tygodniu. W tamtym tygodniu przedszkolaki uczyły się o znaczeniu wody w życiu człowieka oraz przyrody, poznawały właściwości wody, mogły zobaczyć, jaki wpływ ma brak wody m.in. na rośliny, a także wykonały kropelki, na których każdy wypity kubek wody oznaczały nakrętką. Na koniec dzieci wykonały kubeczki, mające zachęcić je do picia wody w domu.