Kolorowy tydzień – grupa III Czerwona

W dniach 15-19 lutego wesoło, twórczo, ale przede wszystkim kolorowo było w grupie III Czerwonej. W ramach „kolorowego tygodnia” inspiracją do zabaw i zajęć z dziećmi były kolory. Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję i wyobraźnię. W kolorowym tygodniu dzieci codziennie zakładały stroje w kolorze dnia. Czasami było to spore wyzwanie dla rodziców, efekt godny podziwu.

Zabawa kolorami bardzo podobała się maluszkom – wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne z kolorowymi przyborami, szukaliśmy przedmiotów w danym kolorze w sali, malowaliśmy, wycinaliśmy, rysowaliśmy tymi kolorami. Zabawy kolorami pomogły nam utrwalić ich nazwy i je zapamiętać.