Dzień Rodziny

W niedzielę, 28 maja odbył się festyn rodzinny „Dzień Rodziny 2017” organizowany przez GCK i Przedszkole Samorządowe w Polance Wielkiej. Rozpoczęły go barwne występy artystyczne wszystkich siedmiu grup przedszkolnych nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Obok młodziutkich artystów na scenie pojawili się też nauczyciele i rodzice przedszkolaków. Ku uciesze widowni zaprezentowali oni brawurową i pełną humoru adaptację „Rzepki” Juliana Tuwima. Festyn obfitował też w wiele innych atrakcji, takich jak spartakiada, loteria fantowa, dmuchańce, quady, kule wodne, kącik fryzjerski czy ścianka wspinaczkowa. W spartakiadzie sportowej dzieci m.in. pokonywały tor przeszkód, jeździły taczkami, ćwiczyły celność w rzucie do kosza balonem z wodą czy podczas strzału do bramki własnym butem, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Na zakończenie imprezy rozlosowano nagrody w loterii fantowej – nabywcy szczęśliwych losów wrócili do domu z blenderem, dwoma fotelami ogrodowymi czy rodzinnym pakietem biletów do parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

M. Lisowski