DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Dzień ten ma dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia na dzieci z Samorządowego Przedszkola w Polance Wielkiej czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie Nauczycielki. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, tańce przy muzyce. Dzień rozpoczął się od pysznego śniadania – wszystkie przedszkolaki zajadały się bułeczkami z nutellą. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe! Konkurencje były przeróżne, „wyścig z jajem”, „spacer kelnera”, rzut kółkiem ringo, które trzeba było zawiesić na pachołku, rzuty do celu, przejście przez tunel. Wyniki rozgrywek były przeróżne, raz wygrywała jedna grupa, raz druga. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Ostatecznie wygrały wszystkie przedszkolaki, bo to przecież było ich święto i nikt nie mógł przegrać. W nagrodę za swój wysiłek dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki, a w salach czekała na nich słodka niespodzianka. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Ponadto przedszkolaki z grupy VII wzięły udział w ogólnopolskiej akcji na wspólne zaśpiewanie piosenki pt. „Życie przedszkolaka”. Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczciliśmy je tańcem i piosenką!

 

ZDJĘCIA Z POSZCZEGÓLNYCH GRUP JUŻ NIEBAWEM!! 🙂