DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W GRUPIE II „POMARAŃCZOWEJ”

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do  kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Grupa II czynnie wzięła udział w tej akcji – zaprosili Panią Dorotkę, która chętnie przeczytała dzieciom wybrane pozycje książkowe. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!