Daily Archives styczeń 1, 2020

Świąteczny czas – gr. II

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszej grupie rozpoczęliśmy się od dekoracji sali. Podczas zajęć dzieci poznały  zwyczaje  bożonarodzeniowe, a także tradycyjne potrawy wigilijne. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały suszone owoce. Wszystkie dzieci kroiły jabłka i gruszki, które starannie układały na suszarce. Wspólna wigilia odbyła się 20 grudnia- najpierw  udekorowaliśmy stół, później dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia oraz zjedliśmy  wspólny wigilijny obiad. Dzieci smakowały barszczyk i uszka z  kapustą i grzybami,  rybę oraz suszone owoce. Na wspólne kolędowanie zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z grupy I. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.